CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN.

Yüzüncü yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yurt genelinde coşkuyla kutlanması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Cumhuriyet bağımsızlık, özgürlük ve Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Cumhuriyet;  ırkı, dili, inancı, ne olursa olsun bu topraklar üzerinde yaşayan her vatandaşın ortak varlığıdır.

Bütün imkansızlıklara rağmen milletimizin sahip olduğu büyük azim, gayret ve fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyet, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Milletimiz hiç bir baskıya, dayatmaya ve emperyalizme boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır. Kimseye ayrıcalık sağlamadığı gibi kimseye de ayrımcılık yapma hakkı tanımayan Cumhuriyet; dil, din, ırk, mezhep, inanç, cinsiyet farkı gözetilmeden insanın özgürleştirilmesidir. Daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’yi inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; daha çok çalışmak, demokratik ilkelerden asla vazgeçmemek ve özellikle birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçmektedir.

Bu düşüncelerle Kurtuluş Savaşı’nda kadını, erkeği, çocuğuyla gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir